Népszerű úti célok
Városnézés

Hova?

Hova?

Utazás időpontja

Utazás időpontja

days up to today
days starting today
szept. 2024
HKSzeCsPSzoV
okt. 2024
HKSzeCsPSzoV

Utazók száma

2 felnőtt

Hova?

Hova?

Utazás időpontja

Utazás időpontja

days up to today
days starting today
szept. 2024
HKSzeCsPSzoV
okt. 2024
HKSzeCsPSzoV
gorogorszagi utazas

A legjobb görög ételek

2024.08.14.
Minden utazás egyik legizgalmasabb pontja a helyi konyha megízlelése, Görögország esetében ez hatványozottan igaz.

Rengeteg, az országhoz kötött étel már világszerte elterjedt – például a fetasajt, a gyros vagy az olívaolaj – azonban ezek is mindig helyben a legfinomabbak. Utazz Görögországba és fedezd fel a legjobb görög ételeket!

Utazás  Görögországba

Felhőtlen gyönyörű ég, lenyűgöző strandok és különleges ételek. Görögország minden utazó számára kiváló úti cél, hiszen rengeteg életre szóló élményt kínál. Ráadásul az országhoz tartozik mintegy 1300 sziget, amelyből nagyjából 170 lakott, ami mindig izgalmas, új perspektívákat nyit az utazó előtt.

A teljes kikapcsolódás érdekében válogasson az Anubis Travel utazási iroda ajánlatai közül. Amikor pedig megérkezik Görögországba, akkor ne felejtse el megkóstolni a helyi finomságokat!

Lenyűgöző ízek

A görög gasztronómia lényegében az egész világon elterjedt, bizonyos elemei jobban, mások kevésbé ismertek. A különleges görög ételeket naphosszat lehetne sorolni, mi itt most csak párat mutatunk be.

Előételek, saláták: Görögországban nagy hagyománya van az előételeknek, illetve a salátáknak. Ezek közül sok ismert, például a görög saláta vagy a tzatziki, más azonban kevéssé. A taramasalata vagy taramosalata például egy halikrából készült ízletes mártogatós, ami kevésbé elterjedt. Hasonlóan ízletes és szintén kevésbé ismert a melitzanosalata, ami pedig grillezett padlizsánból és joghurtból készülő saláta.

Főételek: A gyrost már mindenki ismeri (ettől függetlenül érdemes egyszer görögországban is kipróbálni), illetve a muszaka (rakott padlizsán) is egyre elterjedtebb. Azonban Görögországban járva érdemes még kipróbálni a gemista-t, a töltött paprikát, ami készül vegetáriánus, illetve húsos kivitelben. Mindenképpen említést érdemel még a souvlaki a görögök nyárson sült húsa, illetve a fasolada, ami egy egyszerű, ám annál ízletesebb bableves, Rodosz szigetén járva kihagyhatatlan fogás.

Desszertek: Nem szabad elfeledkezni a desszertekről sem. A görög joghurt népszerű édesség mézzel, pisztáciával tálalva. Ezen túl érdemes kipróbálni a görög fánkot a loukoumades-t, illetve a karydopita névre hallgató diós süteményt is.

Azoknak, akik extrém kalandra vágynak

Akik szeretnek kísérletezni az extrém ízekkel, azok próbát tehetnek rozmaringgal és olívaolajjal és ecettel elkészített csigával, amit előételként fogyasztanak, illetve a különböző kecskehúsból készült előételekkel.

Ez elsőre bizarrul hangzik, azonban Görögországban egyáltalán nem ritka és mind a két fogás kifejezetten különleges és ízletes. Természetesen az utazás élménye teljes lehet akkor is, ha maradunk a már jobban ismert, kevésbé bizarr fogásoknál.

A mediterrán étrend

Bár Kréta szigetén élők szeretik krétai étrendnek nevezni – mert szerintük ezen a szigeten a legjellemzőbb ez a táplálkozási mód – széles értelemben mediterrán étrendként ismerjük azokat a táplálkozási szokásokat, amelyeket a görögök nagy része is követ.

Már a második világháború után elkezdték megfigyelni, majd a ‘90-es évek végére több tanulmány is született arról, hogy a krétai emberek tovább élnek és jóval alacsonyabb köreikben az elhízás, a magas vérnyomás vagy a daganatos betegségek előfordulása.

Bár eredetileg az évtizedeken át tartó csatározások és az ehhez kapcsolódó szűkölködés alakította így, tény, hogy az itt élők sokkal egészségesebben táplálkoznak, mint a világ számos más pontján. A mediterrán étrend pedig azóta rendkívül elterjedt és népszerű, világszerte sokan követik. De ez mit is jelent pontosan? Íme pár alapelv, amit a krétaiak (és a mediterrán világ nagy része) követ:

  • Elsősorban helyi ételeket esznek;

  • Csak szezonális zöldséget, gyümölcsöt fogyasztanak;

  • A legtöbbször grilleznek vagy párolnak, így kevesebb ideig tart a hőkezelés és több tápanyag marad az ételben;

  • Kevés sót és cukrot használnak;

  • Teljes kiőrlésű gabonát és rengeteg olívaolajat fogyasztanak;

  • Húst alig, vörös húst meg szinte soha nem esznek, cserébe sok halat és még több zöldséget, gyümölcsöt, hüvelyeset fogyasztanak.